Pískování Kroměříž - RÁDI DĚLÁME RADOST

... PŘIDEJTE SE K NÁM A UDĚLEJTE RADOST SVÝM BLÍZKÝM ORIGINÁLNÍM DÁRKEM. wink

 

INFO

Momentálně stránky upravujeme. Možná se vyskytnou chvilkové nesrovnalosti.  Děkujeme za pochopení.

 

O NÁS

Jsme malý rodinný ateliér / maximální individuální přístup k zákazníkovi / zabývající se dekorativním pískováním na sklo a nerez.                                        Nabízíme pískování různých motivů dle Vašeho přání nebo Vaší předlohy. V případě, že to technické možnosti dovolí, tak vyhovíme fantazii každého zákazníka. Vybrat si můžete i z již připravených šablon. Na zvolený předmět Vám vypískujeme text dle Vašeho návrhu např. jméno, přezdívku, věnování, heslo, motto, významný datum... dále také logo firmy, oddílu, městský či obecní znak nebo obrázky zvířat, květin apod.                                                                                    Záleží jen na Vaší fantazii a odvaze, kterou s námi můžete realizovat.

V nabídce máme přes 160 druhů užitkového skla, nerezu. Pískujeme i na materiál, který nám dodáte.

VYTVOŘÍME PRO VÁS ORIGINÁLNÍ DÁREK K RŮZNÝM PŘÍLEŽITOSTEM /narozeniny, svatba, výročí čehokoliv, maturita, promoce, Vánoce, sv.Valentýn, pro stupně vítězů apod. .../ , KTERÝ MŮŽETE VĚNOVAT SVÝM BLÍZKÝM NEBO OBCHODNÍM PARTNERŮM. 

Pískujeme na krýgly a sklenice na pivo, limo, vodu, skleničky na víno, sekt, sklo na destiláty, džbány, demižony, plné láhve s vínem nebo tvrdým alkoholem, karafy, vázy, zrcadla, skla na obrazy nebo do hřbitovních lamp a další předměty či nádoby podle potřeby a přání zákazníka.  

Naše výrobky jsou převážně ruční práce, tudíž každý kus je originál s láskou dělanýheart.

 

O PÍSKOVÁNÍ

První patent na pískovací dmychadlo dostal američan Tilgmann v roce 1871, který také zavedl používání šablon. Výroba pískovacích strojů byla přenesena do Evropy kolem roku 1880. Již v roce 1879 byl B.Holsteinovi z německého Osnabrucku udělen patent na matování skla pískem, která byla prováděna samospádem. V devadesátých letech 19.století následují zprávy o pískování i u nás.

Pískování je mechanické opracování povrchu materiálu proudem vzduchu, který nasává jemný písek. Povrch je zdrsňován a stává se matným. Jako tryskané brusivo se původně používal křemičitý písek. Dnes se hlavně používá korund nebo karbid křemíku. Nové technologie přinesly do oblasti pískování takové možnosti, s kterými lze pískovat i velmi jemné linky a rastové fotografie. Takto PÍSKOVANÝ MOTIV JE NESMYVATELNÝ, STÁLÝ a ZDRAVOTNĚ NEZÁVADNÝ.

Pro pískování je několik druhů zařízení a pracovních postupů. U nás používáme pneumatické tryskové nebo-li injektorové zařízení. Zrnitý materiál je nasáván a tlakem vzduchu vrhán na pískovaný materiál. K pouhému zmatování povrchu stačí několik desítek sekund. Hloubkové zpracování skla vyžaduje i několik hodin. Pískováním skla na jednom místě se dá propískovat i otvor - jakási náhražka vrtání. 

 

O SKLE  

a jeho recyklaci - chraňme životní prostředí a šetřeme energií !!

Věděli jste, že :

Sklo je 100% recyklovatelné a to donekonečna.

Z pohledu přírody a našeho zdraví je sklo materiálem minulosti, současnosti i budocnosti. Čím vice použitého skla sesbíráme, tím více ušetříme surovin, energie a emisí.

Bez ohledu na to, kolikrát se sklo recykluje, zůstává jeho kvalita nezměněna. Sklo zůstává sklem. Sklo je 100% přírodní, vyrábí se prakticky pouze z písku, sody, dolomitu vápence a ze střepů. Je chemicky stálé, neuvolňuje toxické látky, takže nepoškozuje přírodu ani lidské zdraví.

I když je sklo přírodní, tak ho příroda nerozloží ani za 1000 let.

Ani nejmodernější stroj není schopen na 100% vytřídit střepy z nevhodného skla. Většina spotřebitelů rozdíl mezi sklokeramikou a sklem vůbec nevnímá, protože vypadají velmi podobně. Ze sklokeramiky se vyrábějí varné desky, okénka do krbových vložek, kamen a do některých pečících trub. Tepelně odolné sklo má speciální složení, aby vydrželo vysoké teploty.

Sklokeramika se bohužel nedá ve sklářských pecích roztavit.

DO KONTEJNERŮ tedy NEDÁVEJTE  laboratorní sklo, varné kuchyňské sklo, jako jsou pekáče, pánve, hrnce, poklice, konvice a také zrcadla.                           Vše patří do směsného odpadu !!

Pro zajímavost :

- energie ušetřená recyklací jedné láhve může napájet počítač 25 minut !

- 50 000 tun střepů ušetří roční spotřebu energie osmi rodinných domů !

- při tavení střepů se spotřebuje o 40% méně energie než při výrobě ze surových materiálů !

 

 

 

Pískujeme do celého světa 😉